YHL1 Хидраулична преса за длабоко цртање


 • Мин. Количина на нарачка:1 Парче/Парчиња
 • Способност за снабдување:500 Парчиња/Парчиња годишно
 • Детали за производот

  Нашите клиенти

  Повратни информации од клиентите

  Изложба

  Ознаки на производи

   

  Ставка Единица Спецификации на производот
  YHL1-150TS YHL1-200TS YHL1-300TS YHL1-400TS YHL1-600TS YHL1-800TS YHL1-1000TS
  Макс.Работен притисок Mpa 20 Дваесет и еден 20 Дваесет и два Дваесет и четири 25 25
  Силата на главниот цилиндар kN 1000 1500 2000 година 2500 4000 5000 6000
  Сила на цилиндарот на перницата kN 500 500 1000 1500 2000 година 3000 4000
  Сила на исфрлање на цилиндарот kN 50 60 60 60 60 60 60
  Макс.Удар на овен мм 500 650 650 900 1200 1500 1500
  Максимален удар на цилиндарот на перницата мм 200 250 250 250 350 500 500
  Макс.Удар на цилиндарот за исфрлање мм 180 180 200 280 280 300 300
  Макс.Отворена висина мм 650 850 950 1200 1500 2000 година 2000 година
  Брзина на овен Долу без оптоварување mm/s 300 300 300 300 270 280 270
  Притискање mm/s 15/30 15/30 13/18 13/18 13/21 14/25 14/24
  Врати се mm/s 250 250 250 230 230 230 230
  Ефективна област на работната маса RL (раб) мм 950 1000 1200 1400 2000 година 2500 2500
  FB(раб) мм 720 850 1000 1200 1500 1500 1500
  Моќност на моторот kW 16.4 24.5 31 31 49.6 31*2 49,6*2
  Вкупна тежина килограм 6500 7200 11000 14000 22000 25000 29000
  Количина на масло (приближно) Л 500 600 800 800 1000 1300 1500

   

  Ставка Единица Спецификации на производот
  YHL1-250T YHL1-315T YHL1-350T YHL1-400T YHL1-500T YHL1-700T YHL1-1200T
  Номинална сила kN 2500 3150 3500 4000 5000 7000 12000
  Макс.Работен притисок Mpa Дваесет и два Дваесет и еден Дваесет и два Дваесет и два 20 Дваесет и три Дваесет и еден
  Силата на главниот цилиндар kN 1750 година 2150 2500 2500 3000 4500 8000
  Макс.Удар на овен мм 600 650 650 650 750 800 800
  Макс.Отворена висина мм 1000 1000 1100 1200 1300 1400 1400
  Сила на цилиндарот на перницата kN 750 1000 1000 1500 2000 година 2500 4000
  Максимален удар на цилиндарот на перницата мм 250 300 300 300 350 350 350
  Сила на исфрлање на цилиндарот kN 30 50 50 50 50 50 50
  Макс.Удар на цилиндарот за исфрлање мм 230 280 280 280 320 320 320
  Брзина на овен Долу без оптоварување mm/s 320 360 380 300 290 200 200
  Притискање mm/s 20/50 20/50 35/55 15/30 15/30 13/20 13/20
  Врати се mm/s 320 340 300 280 290 190 190
  Ефективна област на работната маса RL (раб) мм 800 800 950 1000 1200 1400 1600 година
  FB(раб) мм 900 900 1100 1200 1400 1600 година 1600 година
  Севкупна димензија ЛР мм 2250 2250 2400 2550 2800 3100 3300
  ФБ мм 1910 година 1910 година 1900 година 1900 година 2000 година 2100 година 2100 година
  Х мм 3890 4000 4150 4580 4750 5150 5300
  Моќност на моторот kW 18.5 Дваесет и два Дваесет и два 30 37 45 75
  Вкупна тежина (приближно) килограм 9200 10500 11000 12200 20900 година 33000 36000
  Количина на масло (приближно) Л 700 700 800 900 900 1200 1400

  36 38 39

  Истакнати карактеристики:

  Висока оперативна точност

  Лесна инсталација

  Цврста конструкција

  Достапни се целосно хидраулични перничиња, нокаути, ејектори и држачи за празни места

  Најисплатливо

  Пристап со слајдови со голема брзина

  Можете да го искористите печатот според приспособените барања

  Предности на нашата машина:

  l Со Серво систем

  YIHUI Хидраулична преса со серво систем, може да ви донесе 10 видови предности како подолу:

  1. Може да го избегне истекувањето на маслото. Бидејќи со користење на серво мотор, температурата на маслото може да биде помала.

  2. Англиски и локален јазик на земјата на клиентите, двојазичен интерфејс за работа, лесен за ракување.

  3. Може да заштеди 50% - 70% електрична енергија.

  4.Параметрите и брзината може да се прилагодат на екранот на допир, лесни за ракување. (Машина без серво систем, брзината не може да се прилагоди.)

  5. Може да биде 3 до 5 години подолг работен век од заедничката машина.

  тоа значи, ако заедничката машина може да служи 10 години, тогаш машината со серво, може да користи 15 години.

  6. Обезбедете безбедност и лесно да се знае грешка, лесна за правење по услугата. Поради автоматскиот аларм и системот за автоматско решавање проблеми.

  7.Многу лесно се менува калапот, пократко време на менување мувла.

  Бидејќи има функција за меморија, ако го користите оригиналниот калап, не треба повторно да го прилагодувате параметарот,

  8. Многу тивко, нема бучава.

  9.Многу стабилна од заедничката машина.

  10.Многу висока прецизност од вообичаената машина.

  l Можевме да обезбедиме не само прилагодена машина, калапи, роботска рака (манипулатор), технологија за процес на автоматско снабдување и други релативни машини, туку и целосна услуга за производна линија.

  l Главните компоненти се увезуваат од Јапонија и Тајван. Значи, квалитетот е блиску до јапонското производство, но единечната цена е пониска од јапонското производство.

  l Нашата фабрика е специјализирана за независен развој и производство на хидраулична преса повеќе од 20 години. Така, производот е стабилен и квалитетен.

  l Машинско тело, користиме структура за свиткување, многу посилна од вообичаената структура за заварување.

  l Цевка за масло, користиме структура со клип, многу цврста од вообичаената структура за заварување. Спречете истекување на масло.

  l Земаме интегриран блок на колектор за масло, многу полесно да се провери машината и машината за поправка.

  Контрола на квалитет

  Сите хидраулични преси во нашата фабрика имаат положено сертификати CE, ISO, SGS, BV.

  Технички карактеристики

  1. Рамката на машината е целосно заварена, обработена со вештачко стареење и полирање против 'рѓа. Има силна ригидност и мала деформација.

  2. Ефикасноста на производството е висока со голема брзина на паѓање на подвижната лизгачка потпора.

  3. Притисок, удар и време на притисок може да се прилагодат според барањата за обработка.

  4. Има голема работна маса и простор за полнење. Прецизноста е висока со осумстрана лизгачка шина ориентирана.

  5. Работењето е побезбедно со системот за подмачкување континуирано рекурентно ладен со фиксна точка и квантитативно тенко масло.

  Применлив опсег

  1. Длабоко цртање и оформување на автоделови, делови за апарати за домаќинство и прибор и сл.

  2. Посебно погоден за истегнување и формирање на производи во специјална форма.

  3. Печатење, длабоко цртање, виткање, флангирање, формирање и друг процес на пресување за метални и неметални делови.


 • Претходно:
 • Следно:

 •  

  3

  Зошто толку многу познати брендови соработуваат со нас?

  1. Нашата фабрика е специјализирана за независен развој и производство на хидраулична преса веќе 19 години. Така, производот е стабилен и квалитетен.

  2. Машинско тело, ние користиме виткање структура, многу посилна од заедничката структура за заварување.

  3. Цевка за масло, ние користиме клип-на структура, многу цврста од вообичаената структура за заварување. Спречете истекување на масло.

  4. Земаме интегриран блок на колектор за масло, многу полесно да се провери машината и машината за поправка.

  5. Главните компоненти се увезуваат од Јапонија и Тајван. Значи, квалитетот е блиску до јапонското производство, но единечната цена е пониска од јапонското производство.

  6.Нашата фабрика може да понуди целосна сет линија услуга, како што се мувла, процесна технологија и други релативни машини.

   

  4

  Сертификат:

  2

  1

  YIHUI Хидраулична преса со серво систем, може да ви донесе 10 видови предности како подолу:

  1.Може да го избегне истекувањето на маслото. Бидејќи со користење на серво мотор, температурата на маслото може да биде помала.
  2.Англиски и локален јазик на земјата на клиентите, двојазичен интерфејс за работа, лесен за ракување.
  3. Може да заштеди 50% - 70% електрична енергија.
  4.Параметрите и брзината може да се прилагодат на екранот на допир, лесен за ракување.
  (Машина без серво систем, брзината не може да се прилагоди.)
  5. Може да биде 3 до 5 години подолг работен век од заедничката машина.
  Тоа значи, ако заедничката машина може да служи 10 години, тогаш машината со серво може да користи 15 години.
  6. Обезбедете безбедност и лесно да се знае грешка, лесна за правење по услугата.
  Поради автоматскиот аларм и системот за автоматско решавање проблеми.
  7.Многу лесно се менува калапот, пократко време на менување мувла.
  Бидејќи има функција за меморија, ако го користите оригиналниот калап, не треба повторно да го прилагодувате параметарот,
  8. Многу тивко, нема бучава.
  9.Многу стабилна од заедничката машина.
  10.Многу висока прецизност од вообичаената машина.

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја