Presja hidraulike prerëse YHA4

APLIKIMI I PRODUKTIT:

Prerje dhe formësim buzësh për të gjitha llojet e kallëpeve të aluminit dhe aliazhit të magnezit.

Zbatohet më gjerësisht në fusha si produktet e telefonave celularë me aliazh Al-mg, pjesët e derdhjes së automobilave dhe motoçikletave.

Formimi dhe prerja për metal ose jometal.

Presja e zbukurimit, e ofruar nga ne, është prodhuar me komponentë cilësorë duke zbatuar teknologji të sofistikuar.Përdoret gjerësisht në industri të gomës, çelikut dhe industrive të tjera për shkak të funksionimit të tij shumë efikas, mirëmbajtjes më të vogël, shërbimit të zgjatur dhe instalimit të lehtë.


 • Min.Sasia e porosisë:1 Copë/Copë
 • Aftësia e furnizimit:500 Copë/Copë në vit
 • Detajet e produktit

  Klientët tanë

  Komentet e klientëve

  Ekspozita

  Etiketat e produktit

   

  Artikulli Njësia specifikat e produktit
  YHA4-10TS YHA4-15TS YHA4-20TS YHA4-25TS YHA4-30TS YHA4-35TS
  Maks.Presioni i punës Mpa 13 19 21 20 19 23
  Forca kryesore e cilindrit kN 100 150 200 250 300 350
  Maksimumi. Goditja e dashit mm 300 300 300 300 350 350
  Lartësia maksimale mm 400 450 450 500 550 550
  Madhësia e aperturës së zbrazjes së mesme mm 150*100 150*100 150*100 200*150 200*150 250*200
  Shpejtësia e dashit Poshtë pa ngarkesë mm/s 260 260 230 220 200 220
  Shtypja mm/s 40 38 35 30 20 30
  Kthimi mm/s 260 260 225 220 200 210
  Zona efektive e tryezës së punës RL (kolona brenda) mm 450 500 500 550 550 650
  FB (skaj) mm 450 500 500 550 550 550
  Dimensioni i përgjithshëm LR mm 900 900 900 980 980 980
  FB mm 850 850 850 900 900 900
  H mm 2105 2155 2155 2220 2270 2420
  Fuqia e motorit kW 4 4 4 4 4 6
  Pesha totale (përafërsisht) kg 900 950 1020 1080 1120 1400
  Sasia e vajit (përafërsisht) L 150 150 150 170 170 180

   

  Artikulli Njësia specifikat e produktit
  YHA4-40TS YHA4-50TS YHA4-60TS YHA4-80TS YHA4-100TS YHA4-150TS
  Maks.Presioni i punës Mpa 19 21 20 21 20 21
  Forca kryesore e cilindrit kN 400 500 600 800 1000 1500
  Maksimumi. Goditja e dashit mm 450 450 450 450 450 450
  Lartësia maksimale mm 600 700 700 700 700 700
  Madhësia e aperturës së zbrazjes së mesme mm 250*200 250*200 300*200 400*250 400*250 400*250
  Shpejtësia e dashit Poshtë pa ngarkesë mm/s 210 205 190 190 190 190
  Shtypja mm/s 20 18 15 15 15 15
  Kthimi mm/s 200 200 190 190 190 175
  Zona efektive e tryezës së punës RL (kolona brenda) mm 700 800 900 1000 1000 1000
  FB (skaj) mm 600 650 750 800 800 800
  Dimensioni i përgjithshëm LR mm 1250 1340 1460 1580 1620 1680
  FB mm 1100 1150 1220 1320 1350 1370
  H mm 2550 2750 2800 2850 2950 3150
  Fuqia e motorit kW 6 11.6 11.6 11.6 16.4 16.4
  Pesha totale (përafërsisht) kg 1650 2400 2900 3200 3400 3600
  Sasia e vajit (përafërsisht) L 200 250 300 300 300 300

   

  11

  Përparësitë e makinës sonë:

  l Me sistem Servo

  Shtypja hidraulike YIHUI me sistem servo, mund t'ju sjellë 10 lloje Avantazhesh si më poshtë:

  1. Mund të shmangë rrjedhjen e vajit.Sepse duke përdorur motorin Servo, temperatura e vajit mund të jetë më e ulët.

  2. Anglishtja dhe gjuha lokale e vendit të klientit, ndërfaqe dygjuhëshe e funksionimit, e lehtë për t'u përdorur.

  3. Mund të kursejë 50% – 70% energji elektrike.

  4.Parametrat dhe shpejtësia mund të rregullohen në ekranin me prekje, i lehtë për t'u përdorur. (Makina pa sistem servo, shpejtësia nuk mund të rregullohet.)

  5. Mund të jetë 3 deri në 5 vjet jetëgjatësi më e gjatë se makina e zakonshme.

  do të thotë, nëse makina e zakonshme mund të shërbejë për 10 vjet, atëherë makina me servo, mund të përdorë 15 vjet.

  6.Siguroni sigurinë dhe gabimin e lehtë për t'u njohur, i lehtë për t'u bërë pas shërbimit.Për shkak të sistemit automatik të alarmit dhe zgjidhjes së problemeve.

  7.Shumë e lehtë për të ndryshuar mykun, kohë më e shkurtër e ndryshimit të mykut.

  Për shkak se ka funksion memorie, nëse përdorni kallëpin origjinal, nuk keni nevojë të rregulloni përsëri parametrin,

  8. Shumë e qetë, nuk kanë zhurmë.

  9.Shumë e qëndrueshme se makina e zakonshme.

  10. Precizion shumë i lartë se makina e zakonshme.

  l Ne mund të furnizonim jo vetëm makineri me porosi, kallëpe, krah robotik (manipulues), teknologji të procesit të furnizimit automatik dhe makina të tjera të afërta, por edhe një shërbim të plotë të linjës së prodhimit.

  l Komponentët kryesorë importohen nga Japonia dhe Tajvani.Pra, cilësia është afër prodhimit japonez, por çmimi për njësi është më i ulët se prodhimi japonez.

  l Fabrika jonë është e specializuar në zhvillimin e pavarur dhe prodhimin e presës hidraulike për më shumë se 20 vjet.Pra, produkti është i qëndrueshëm dhe me cilësi të lartë.

  l Trupi i makinës, ne përdorim strukturë lakuese, shumë më të fortë se struktura e zakonshme e saldimit.

  l Tub vaji, ne përdorim strukturë me kapëse, shumë të ngushtë se struktura e zakonshme e saldimit.Parandaloni rrjedhjen e vajit.

  l Ne marrim bllokun e integruar të kolektorit të vajit, shumë më i lehtë për të kontrolluar makinën dhe makinën e riparimit.

  Kontrolli i cilësisë

  Të gjitha presat hidraulike në fabrikën tonë kanë kaluar certifikatat CE, ISO, SGS, BV.

  Karakteristikat teknike

  1. Përdorimi i cilindrit të integruar me shpejtësi të lartë, ka shpejtësi të shpejtë të rënies dhe efikasitet të lartë prodhimi.
  2. Katër kolona janë bërë prej çeliku të aliazhuar me rezistencë të lartë me sipërfaqe të fortë të kromuar dhe rezistencë të mirë ndaj gërryerjes.

  3. Presioni, goditja dhe koha e presionit mund të rregullohen sipas kërkesave të përpunimit.

  4. Konfigurimi opsional: mburojë mbrojtëse, pajisje kundër rënies, pajisje për fryrje dhe heqje të mbetjeve, ndriçim LED dhe grilë me rreze infra të kuqe, etj.

  Fusha e zbatueshme

  1. Zvogëlimi dhe formësimi i kanaleve të ventilimit për të gjitha llojet e derdhjeve të aliazhit të aluminit dhe derdhjeve të aliazhit të magnezit.
  2. Përdoret më gjerësisht në fusha të tilla si produktet e telefonave celularë nga aliazh magnezi alumini, pjesët e derdhjes së automobilave dhe motoçikletave, etj.
  3. Formimi dhe shpimi për pjesët metalike ose jometale.Blankimi i qendrës

  Blankimi i qendrës

  Blankimi anësor

  Mburoja mbrojtëse

  Robotët automatikë mund të përdoren për të operuar për makinën e madhe të tryezës së punës.


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 •  

  3

  Pse kaq shumë kompani të markave të famshme bashkëpunojnë me ne?

  1. Fabrika jonë është e specializuar në zhvillimin e pavarur dhe prodhimin e shtypit hidraulik për 19 vjet.Pra, produkti është i qëndrueshëm dhe me cilësi të lartë.

  2. Trupi i makinës, ne përdorim strukturën e lakimit, shumë më të fortë se struktura e zakonshme e saldimit.

  3. Tub vaji, ne përdorim strukturën me kapëse, shumë të ngushtë se struktura e zakonshme e saldimit.Parandaloni rrjedhjen e vajit.

  4. Ne marrim bllokun e integruar të kolektorit të vajit, shumë më i lehtë për të kontrolluar makinën dhe makinën e riparimit.

  5. Komponentët kryesorë importohen nga Japonia dhe Tajvani.Pra, cilësia është afër prodhimit japonez, por çmimi për njësi është më i ulët se prodhimi japonez.

  6. Fabrika jonë mund të ofrojë shërbim të plotë të linjës, të tilla si kallëpi, teknologjia e procesit dhe makina të tjera të afërta.

   

  4

  Certifikata

  2

  1

  Shtypja hidraulike YIHUI me sistem servo, mund t'ju sjellë 10 lloje avantazhesh si më poshtë:

  1. Mund të shmangë rrjedhjen e vajit.Sepse duke përdorur motorin Servo, temperatura e vajit mund të jetë më e ulët.
  2.Anglishtja dhe gjuha lokale e vendit të klientit, ndërfaqe dygjuhëshe e funksionimit, e lehtë për t'u përdorur.
  3. Mund të kursejë 50% – 70% energji elektrike.
  4.Parametrat dhe shpejtësia mund të rregullohen në ekranin me prekje, i lehtë për t'u përdorur.
  (Makina pa sistem servo, shpejtësia nuk mund të rregullohet.)
  5. Mund të jetë 3 deri në 5 vjet jetëgjatësi më e gjatë se makina e zakonshme.
  Do të thotë, nëse makina e zakonshme mund të shërbejë për 10 vjet, atëherë makina me servo, mund të përdorë 15 vjet.
  6.Siguroni sigurinë dhe gabimin e lehtë për t'u njohur, i lehtë për t'u bërë pas shërbimit.
  Për shkak të sistemit automatik të alarmit dhe zgjidhjes së problemeve.
  7.Shumë e lehtë për të ndryshuar mykun, kohë më e shkurtër e ndryshimit të mykut.
  Për shkak se ka funksion memorie, nëse përdorni kallëpin origjinal, nuk keni nevojë të rregulloni përsëri parametrin,
  8. Shumë e qetë, nuk kanë zhurmë.
  9.Shumë e qëndrueshme se makina e zakonshme.
  10. Precizion shumë i lartë se makina e zakonshme.

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni